Paweł Kęska

Certyfikowany Instruktor SOLIDWORKS

Kilkanaście lat pracy z systemem SOLIDWORKS pozwoliło mi poznać wszystkie jego funkcje. Jako jedna z niewielu osób w Polsce pracowałem z każdą wersją tego oprogramowania, począwszy od SOLIDWORKS’99 po wersję najnowszą. Zakres moich umiejętności potwierdzają międzynarodowe certyfikaty: zdobyłem Certified SOLIDWORKS Expert (CSWE) – najwyższe możliwe odznaczenie dostępne dla użytkowników indywidualnych. Znajduję się w ścisłym gronie Polaków posiadających certyfikat instruktora Certified SOLIDWORKS Instructor (CSWI). Jestem również autorem kilku podręczników SOLIDWORKS.

Co więcej, jestem jednym z pomysłodawców i założycieli Polskiej Grupy Użytkowników SOLIDWORKS (PSWUG), w której od początku pełnię funkcję lidera oraz opiekuna merytorycznego. Codziennie na forum PSWUG rozwiązuję problemy i służę pomocą użytkownikom.

Doświadczenie w pracy z SOLIDWORKS zdobywałem m.in. pracując jako konsultant wsparcia technicznego. Zajmowałem się praktycznym wykorzystaniem programu, udzielałem wsparcia technicznego i codziennie rozwiązywałem problemy zgłaszających. Przygotowywałem również materiały dydaktyczne oraz prowadziłem szkolenia, które nieprzerwanie przez kilkanaście lat prowadzę do dziś. W pracy z programem SOLIDWORKS pomaga mi zdobyta w trakcie studiów wiedza z zakresu mechaniki, ale także praktyczna umiejętność projektowania, dzięki współpracy z przemysłem.